PRODUKTY
 
 

Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne  
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  Warszawa, dnia 28 stycznia 2014 r. - Ricoh Polska wprowadza do oferty nową serię kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych - MP C2003SP(ZSP)/MP C2503SP(ZSP).

Nowe urządzenia wyposażone są w nowoczesny kontroler GWNX, który oferuje szereg funkcjonalności zwiększających wydajność pracy. Kontroler GWNX to zaawansowany system sterujący, pełniący rolę interfejsu między użytkownikiem, siecią (nawet Gigabit Ethernet, który dla nowych modeli jest standardem) a MFP, pozwalający na obsługę wielu procesów jednocześnie.

MP C2003SP(ZSP)/MP C2503SP(ZSP) posiadają dotykowe panele operacyjne, które upraszczają obsługę poprzez dopasowanie wyglądu menu, przypisywanie funkcjom i ustawieniom skrótów w postaci ikon oraz późniejsze ich lokowanie. Nowe ekrany to również możliwość przeglądania i drukowania stron internetowych. Dla klientów wymagających jeszcze większego obszaru operacyjnego i jeszcze większej czytelności, dostępna jest wersja z panelem inteligentnym (modele ZSP), bazującym na platformie Android.

MP C2003SP(ZSP)/MP C2503SP(ZSP) to pierwsze urządzenia posiadające finiszer wewnętrzny, bezzszywkowy - absolutną nowość na rynku. Finiszer bezzszywkowy jest dostępny tylko w urządzeniach Ricoh. Zszywa do 5 arkuszy, bez użycia metalowych zszywek. Finiszer bezzszywkowy nie wymaga użycia dodatkowych materiałów eksploatacyjnych oraz obsługi związanej z zacięciami, uzupełnianiem zszywek i konserwacją mechanizmu.

Urządzenia drukują z prędkością 20/25 str./min. Prędkość skanowania wynosi 55 str./min. Cechuje je bardzo cicha praca (67,8 dB) oraz wysoka jakość obrazu uzyskiwana dzięki szerokiej gamie kolorów, doskonałej gradacji, cienkim i wyraźnym liniom, rozdzielczości 1200 x 1200 dpi, a także automatycznej kalibracji kolorów i kontroli obrazu podczas procesu druku.

Urządzenia obsługują format SRA3 pozwalający na bezstratny zadruk formatu A3 , a także wydrukowanie linii cięcia. Nowością jest możliwość druku na papierze o gramaturze do 300 g/m2, bezpośrednio z kasety na arkusze. Bezpośrednio z kasety możliwy jest również zadruk kopert. Nowe modele to także możliwość stworzenia plakatu w dużym formacie za pomocą scalenia kilku wydrukowanych arkuszy mniejszego formatu.

Opcja przeszukiwalnego PDF pozwala na wygenerowanie dokumentu i przesłanie go w postaci PDF do miejsca docelowego, np. stacji roboczej, a następnie przeszukiwanie wybranych fragmentów tekstu tego dokumentu lub kopiowanie fragmentów i obrazów do innych plików zapisanych w różnych formatach (obsługiwanych przez MS Office).

Funkcja "kopii dowodu tożsamości" pozwala na wykonanie kopii dwustronnego dokumentu, np. dowodu osobistego, na jednej stronie arkusza, co oszczędza papier oraz czas. Funkcja ta jest bardzo przydatna w punktach obsługi klienta, recepcjach, punktach rejestracyjnych oraz punktach usługowych.

Funkcja "Split Scan" to możliwość rozdzielenia skanu dwustronicowego oryginału, np. książki, na niezależne od siebie strony i wygenerowanie ich do niezależnych plików. Pozwala to na automatyczne oddzielenie dwóch stron, co ma zastosowanie np.: w biurach księgowych, biurach prawnych, archiwach.

"Distributed Scan Management" to możliwość narzucenia ustawień skanowania przez Administratora sieci, w której znajduje się MFP, bez konieczności zakupu dodatkowego serwera zarządzającego skanowanymi dokumentami.

Funkcjonalność podkreśla również szybka i solidna komunikacja, którą zapewnia standardowy interfejs Gigabit Ethernet, opcjonalny moduł Wi-Fi w standardzie a,b,g,n oraz Bluetooth, a także wsparcie Air Print.

Zastosowane ekologiczne materiały, niskie zużycie energii, funkcja programatora prac i programator wyłączenia, sprawiają, że urządzenia wywierają pozytywny wpływ na środowisko.

"Nasze najnowsze urządzenia, MP C2003SP(ZSP)/MP C2503SP(ZSP), spełnią wszystkie potrzeby w zakresie przepływu dokumentów, komunikacji i jakości wydruku, co pomoże każdemu użytkownikowi stać się bardziej wydajnym, dzień po dniu, w sposób bezpieczny dla środowiska" - mówi Mariusz Śliwa, Product Manager w Ricoh Polska.