PRODUKTY
 
 

Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne  
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  

Warszawa, 3 listopada 2014r. - Nowa seria monochromatycznych wielofunkcyjnych urządzeń drukujących A3 - MP 4054SP/5054SP/6054SP to szybkie i efektywne rozwiązania dostosowane do potrzeb średnich i dużych biur. Premierowe produkty oferują prędkość druku na poziomie odpowiednio 40/50/60 stron na minutę. Wyposażono je w duży, kolorowy panel dotykowy (9 calowy w modelach MP 4054(A)SP/MP 5054(A)SP/MP 6054SP i 10,1 calowy, oparty o platformę Android, w MP 4054AZSP/MP 5054AZSP/MP 6054ZSP).

W nowych modelach MP 4054AZSP/MP 5054AZSP/MP 6054ZSP można zainstalować dodatkowy moduł zapewniający dostęp do drugiego portu sieciowego (Network Interface Connection). Dzięki możliwości korzystania z urządzenia w dwóch niezależnych od siebie sieciach to rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jeśli jedną z sieci cechują wysokie standardy zabezpieczeń uniemożliwiające dostęp dla użytkowników i urządzeń niecertyfikowanych, mogą oni skorzystać z drugiej, otwartej sieci.

Urządzenia z najnowszej serii zapewniają również wyższy poziom bezpieczeństwa danych gromadzonych lub przetwarzanych na dysku twardym urządzenia. Instalowany w standardowej wersji twardy dysk o pojemności 320 GB wyposażono w funkcję szyfrowania oraz nadpisywania danych dyskowych. Warto podkreślić, że nowa seria, podobnie jak inne modele urządzeń w ofercie Ricoh, gwarantuje szyfrowanie oraz podpisywanie cyfrowe plików skanowanych do e-mail. Jest to bardzo ważne z perspektywy coraz większej popularności usług opartych o serwery pocztowe oraz chmurę.

Premierowe produkty są dobrze przystosowane do pracy z urządzeniami mobilnymi. Wszystkie są w pełni kompatybilne z aplikacją Smart Device Print and Scan. Dodatkowo nowe modele w wersji z panelem Android oraz wbudowanym modułem NFC pozwalają na wprowadzanie parametrów zadań oraz ich samo wyzwalanie metodą zbliżeniową za pomocą urządzeń mobilnych (także z modułem NFC) z zainstalowaną aplikacją Smart Device Connector.

Wszystkie nowe modele błyskawicznie wybudzają się z trybu oszczędzania energii (w ok. 5 sekund), a także gwarantują wydruk pierwszej strony nawet w ciągu 2,9 sekundy. Urządzenia obsługują papier o gramaturze do 300 g/m2 oraz realizują wydruki na kopertach bezpośrednio z kaset na papier. W zależności od wersji, wyposażono je w automatyczny dwustronny podajnik oryginałów (MP 4054SP/MP 5054SP) lub jednoprzebiegowy automatyczny dwustronny podajnik oryginałów (MP 4054A(Z)SP/MP 5054A(Z)SP/MP 6054(Z)SP). Pojemność wejściowa na papier wynosi nawet 4 700 arkuszy.

Premierowe produkty charakteryzuje niski wskaźnik poboru energii elektrycznej (TEC). Wyposażono je również w energooszczędny tryb uśpienia, a ich parametry są zgodne z wytycznymi Energy Star v2.0. Urządzenia można rozwijać o dodatkowe moduły do obróbki końcowej prac - do wyboru są dwa rodzaje finiszerów broszurujących, dwa rodzaje finiszerów zszywających o pojemności wyjściowej 1000 i 3000 arkuszy, a także wewnętrzy finiszer zszywający o pojemności wyjściowej 500 arkuszy. Każdy z finiszerów może zostać wyposażony w moduł dziurkujący.