Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne
i drukarki
 
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  

Nowe MFP A3 od Ricoh

Seria monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych formatu A3 Corona została rozszerzona o trzy nowe MFP (dostępne w dwóch konfiguracjach: SP i ZSP, oraz 3 prędkościach: 25, 30, 35 stron na minutę) - MP 2554 SP, 2554 ZSP, 3054 SP, 3054 ZSP, 3554 SP, 3554 ZSP. Premierowe rozwiązania pozwalają na realizację zaawansowanych zadań druku. Obsługują papiery o gramaturze do 300 gr/m2 (bez konieczności korzystania z podajnika ręcznego), można je także rozbudowywać o dodatkowe moduły wykańczania prac, m.in. finiszery zszywające, broszurujące, a także nowoczesny finiszer bezszywkowy.

We wszystkich premierowych modelach zastosowano nowy moduł utrwalający. Dzięki temu rozwiązaniu są gotowe do pracy w bardzo krótkim czasie, a pierwszy wydruk można uzyskać już po 15 sekundach. Wyposażono je w 2 GB pamięci operacyjnej oraz dysk twardy o pojemności do 320 GB.


Bezpieczeństwo

Urządzenia w standardzie zapewniają dostęp do opcji dedykowanych bezpieczeństwu dokumentów. Dane są standardowo 9 - krotnie nadpisywane na dysku twardym urządzenia oraz szyfrowane (AES 256 bit). Dodatkowo wszystkie modele wyposażono w funkcję szyfrowania pliku PDF podczas skanowania. Opcjonalnie można w nich także zastosować moduł zabezpieczający kasety na papier.


Wykorzystanie urządzeń mobilnych

Wersje urządzeń z oznaczeniem ZSP wyposażono panel dotykowy z systemem operacyjnym Android (10,1"), który posiada w standardzie czujnik NFC oraz Direct Wi-Fi. Po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie (wyposażonym również w czujnik NFC) aplikacji Smart Device Connector użytkownicy mogą wprowadzać parametry drukowania, kopiowania, skanowania lub faksowania bezpośrednio w urządzeniu mobilnym, a po jego zbliżeniu do urządzenia MFP, uruchamiać te zadania automatycznie.


Opcje dodatkowe

Dzięki modułowi Ricoh Device Server urządzenia mogą zostać podłączone do dwóch niezależnych sieci LAN, co rozszerza możliwość drukowania w miejscach gdzie sieć lokalna jest restrykcyjnie zabezpieczona, a pożądana jest możliwość drukowania przez gości np. w recepcjach, salach konferencyjnych czy lobby hotelowym. Urządzenie może zostać rozbudowane o funkcję druku bezpośredniego plików w formacie XPS.


Dostępność

Model MP 2554 SP/ZSP dostępny jest w sprzedaży od 15 kwietnia natomiast MP 3054SP/ZSP oraz MP 33554 SP/ZSP znajdą się w ofercie od 24 kwietnia.