Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne
i drukarki
 
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  Ricoh stworzyło pierwszą na rynku kamerę 360? będącą w stanie zapewnić ciągły, w pełni sferyczny video streaming, trawiący nawet do 24 godzin. Premierowy model urządzenia zostanie zaprezentowany w Las Vegas na targach CES 2017.

Szybka transmisja filmów sferycznych, tworzenie treści 360?, ich dystrybucja, wyświetlanie i możliwe zastosowania to zagadnienia z którymi boryka się rynek, widząc wielki potencjał biznesowy dla tej wschodzącej technologii. Po serii testów przeprowadzonych na różnych grupach odbiorców - począwszy od tych wykonanych przez wiodące firmy rozrywkowe, kończąc na przedsiębiorstwach zajmujących się edukacją - Ricoh podjęło próbę stworzenia urządzenia pozwalającego na przekazywanie obrazu sferycznego w czasie rzeczywistym.

Ricoh R Development Kit to pierwsze, najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie w swojej klasie przeznaczone do zastosowań biznesowych. Zostało stworzone z myślą o szeroko pojętym przemyśle, między innymi o rynku rozrywkowym, gier, edukacji, badań naukowych i wielu innych. Aby premierowy model mógł sprostać różnorodnym wymaganiom tych sektorów, producent planuje udostępnienie zewnętrznym programistom odpowiednich narzędzi pozwalających na tworzenie własnych aplikacji dla Ricoh R.

Ricoh R Develompent Kit umożliwia wykonywanie streamingu 360° w rozdzielczości do 2K z prędkością 30 klatek na sekundę. Kamera została wyposażona w gniazdo USB i HDMI, a dzięki zasilaczowi sieciowemu urządzenie pozwala na przekazywanie obrazu sferycznego na żywo, nawet od 24 godzin. Aby utrzymać lekką i kompaktową budowę aparatu, producent wyposażył go w slot na kartę micro SD.

Ricoh R Development Kit jest przeznaczony tylko do użytku biznesowego, nie będzie dostępny w konsumenckiej sieci sprzedaży.