Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne
i drukarki
 
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  

Ricoh odświeża linię atramentowych systemów produkcyjnych na papier ciągły. Firma wprowadza na rynek serię Pro™ VC40000, która łączy oferowaną przez Pro™ VC60000 jakość i elastyczność oraz wysoką wydajność i niezawodność systemów InfoPrint 5000. Najnowsze rozwiązanie stworzono z myślą o nowych wymaganiach, którym musi sprostać współczesny rynek wydawniczy.

"Ricoh systematycznie rozwija kompetencje w obszarze druku produkcyjnego i rozszerza swoją ofertę uważnie badając potrzeby Klientów. Na podstawie ich opinii stworzyliśmy rozwiązania, które są odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby wydawców" - mówi Benoit Chatelard, Vice President, Production Printing, Ricoh Europe. "Dzięki Pro™ VC40000 umacniamy naszą obecność na rynku, dając naszym Klientom sprawdzone, skalowalne, solidne i dopasowane do potrzeb firm rozwiązania, które oferują uniwersalność w różnorodnych zastosowaniach: od druku transakcyjnego i korespondencji masowej po druk książek, gazet oraz w graphic arts" - kontynuuje.

Ricoh Pro™ VC40000 pozwala zwiększyć możliwości i wydajność nabywcy, skrócić czas obsługi Klientów, a także oferuje możliwość pełnego wykorzystania najnowszych osiągnięć w zakresie technologii cyfrowej, takich jak elastyczność pod względem stosowanych kolorów czy drukowanie w trybie MICR. Oddzielne głowice do druku w czerni i w kolorze umożliwiają efektywną kosztowo obsługę dużych nakładów oraz wysoką jakość w trybie pełnokolorowym lub czarno-białym, dzięki czemu idealnie sprawdzają się przy drukowania faktur, wyciągów bankowych, książek, czasopism, gazet, korespondencji masowej i materiałów promocyjnych.

Pro™ VC40000 współpracuje z serwerem druku TotalFlow® R600A, funkcjonalnie zintegrowanym serwerem (DFE), który łączy obszerne, wiodące na rynku portfolio elastycznych i kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania wydajnością. Starannie dobrany zbiór wspiera kluczowe obszary produkcyjne: od drukowania komercyjnego po CRD oraz wielkowoluminowe drukowanie transakcyjne. Dodatkowo, serwer druku Ricoh TotalFlow® R600A zapewnia natywną obsługę formatu PDF, PDF/VT i AFP wraz z JDF oraz wspomaga procesy zarządzania kolorem. Ten zaawansowany kontroler wyposażono w intuicyjny interfejs użytkownika oraz zaawansowane możliwości optymalizacji rentowności i wydajności przepływu pracy podczas produkcji.

Nowy system pozwala na druk 100 000 obrazów A4 na godzinę przy prędkości 120 m na minutę. Pozwala on na druk zarówno na papierach przeznaczonych do druku atramentowego, powlekanych i niepowlekanych nośnikach offsetowych oraz papierze z recyklingu o gramaturze od 40 do 250 g.

Ricoh Pro™ VC40000 umożliwia wiele opcji konfiguracyjnych, w tym zgodność z wieloma różnymi narzędziami do monitorowania przepływu pracy i oprogramowaniem zarządzającym. Uaktualniona wersja pakietu Ricoh TotalFlow® obejmuje intuicyjne rozwiązania zapewniające wysoki komfort obsługi oraz szybki dostęp do najważniejszych funkcji, a także oferuje Klientom łatwe w użyciu oprogramowanie do zarządzania strumieniami danych transakcyjnych.

Identyfikując specyficzne potrzeby biznesowe Klienta firma Ricoh może wybrać wszystkie opcje oprogramowania i usług niezbędne do utworzenia najlepiej dopasowanego rozwiązania przepływu pracy, zapewniające jego pełną automatyzację i zwiększającą potencjał biznesowy. Dzięki zwiększonej wydajności, lepszej niezawodności, oszczędności czasu, redukcji kosztów i zwiększeniu wartości dla klienta firma będzie przynosiła większe zyski, niezależnie od środowiska drukowania.