Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne
i drukarki
 
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  Seria Ricoh Pro™ L4100 jest pierwszym systemem lateksowym, który otrzymał globalną certyfikację Color-Logic™.

System Ricoh Pro™ L4100 w połączeniu z oprogramowaniem ColorGATE Productionserver uzyskał certyfikację Color-Logic - producenta rozwiązania "Process Metallic Color System" dla druku metalizowanego. Color-Logic oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie na świecie narzędzia, umożliwiające w sposób pełny, klarowny i logiczny zarządzanie barwą, co stanowi kluczowy czynnik w całym procesie technologiczno-produkcyjnym w przemyśle poligraficznym. Pozwala uzyskać efekt dekoracyjny dzięki wykorzystaniu dostępnego oprogramowania do zarządzania przepływem prac, dając wyjątkowe efekty bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

"System Ricoh Pro™ L4100 sprawdził się świetnie w tworzeniu wszystkich efektów dekoracyjnych Color-Logic i odwzorowaniu 250 metalicznych kolorów" - mówi Richard Ainge, Chief Technology Officer w Color-Logic. "Otrzymane próbki zostały wydrukowane na podłożu KernowJET Gloss Silver 119 g/m2. Korzyści płynące z pracy ploterów lateksowych w połączeniu z możliwościami, które daje oprogramowanie Color-Logic stworzą nową perspektywę rozwoju biznesu dla klientów Ricoh" - kontynuuje.

"Dzięki certyfikacji Color-Logic oraz udoskonalonym rozwiązaniom w technologii lateksowej oferujemy naszym klientom większą wszechstronność, a to przekłada się na nowe możliwości biznesowe. Stale wprowadzamy innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii druku wielkoformatowego pozwalające na wyższą jakość i trwałość wydruków, jeszcze łatwiejszą obsługę, wyższą wydajność produkcji oraz szerszy zakres materiałów" - dodaje Benoit Chatelard, Vice President, Production Printing, Ricoh Europe.

O Ricoh Pro™ L4100
Serię Pro™ L4100 wyróżnia wysoka prędkość druku, niska temperatura utrwalania oraz możliwość druku na szerokiej gamie mediów (od folii samoprzylepnych i transparentnych, przez papiery, winyle i tekstylia, po różne materiały wykorzystywane do POS/POP). Urządzenia pracują na materiałach o szerokości od 210 mm do 1,6 m. Wyposażono je w innowacyjną generację głowic piezoelektrycznych Ricoh GEN5 wykorzystujących technologię "multidrop jetting". Dzięki zastosowaniu dodatkowych atramentów gamut barwny drukowanej grafiki osiąga poziom do 93% całej kolorystyki Pantone®. Plotery te są również doskonałym rozwiązaniem do szybkiego druku etykiet na żądanie. Wysoka prędkość druku oraz odpowiednio zaprojektowany układ suszący sprawiają, że wydruki są natychmiast gotowe do laminowania i cięcia bez czasochłonnego procesu dodatkowego suszenia.