Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne
i drukarki
 
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  Ricoh wprowadza na rynek nową generację kolorowych, inteligentnych urządzeń drukujących A3 - IM C2000(A)/IM C2500(A), IM C3000(A)/IM C3500(A), IM C4500(A)/IM C5500(A), IM C6000. Premierowa seria jest pierwszą z nowej kategorii inteligentnych MFP. Stworzono ją z myślą o nowoczesnym środowisku pracy. Urządzenia wyposażono w pakiet funkcji zapewniających wysoki standard bezpieczeństwa danych, nowy dotykowy panel sterowania oraz platformę Always Current Technology, dzięki której użytkownik ma natychmiastowy dostęp do aktualizacji i najnowszych aplikacji. Możliwości nowych MFP można również elastycznie rozbudowywać o dodatkowe moduły wykańczające.

Coraz większe znaczenie cyfryzacji wymusza ogromne zmiany w sposobie działania i zakresie funkcjonalności urządzeń drukujących. Natomiast rozwój ich możliwości wiąże się z koniecznością większego nacisku na standardy bezpieczeństwa, intuicyjność obsługi oraz dostęp do inteligentnych funkcji. MFP poza drukiem realizują inne ważne zadania w firmie. Według wyników badań* Ricoh 84% użytkowników wskazuje, że nowoczesne urządzenia drukujące pozwalają na efektywniejszą cyfryzację dokumentów, a według 70% oferowane przez nie możliwości ułatwiają współpracę i współdzielenie danych. Nowe możliwości nowoczesnych urządzeń drukujących ułatwiają firmom wejście na ścieżkę cyfryzacji. Pozwalają zadbać o uporządkowanie i sprawne współdzielenie danych w organizacji. Premierowa seria inteligentnych MFP będzie współpracować z nowymi rozwiązaniami w chmurze Ricoh Cloud Workflow Solutions.

"Współczesne firmy nie mogą zignorować zmian technologicznych. Jeśli chcą się rozwijać muszą zainwestować w rozwiązania, które pozwolą im zwiększyć efektywność, sprawnie współdzielić dokumenty oraz korzystać z możliwości oferowanych przez cyfryzację. Naszą nową generację urządzeń zaprojektowaliśmy tak, by można było je szybko dopasowywać do nowych potrzeb firmy. Wszelkie aktualizacje, nowe aplikacje można z łatwością zainstalować na MFP natychmiast po ich oficjalnej publikacji" - powiedział David Mills, CEO w Ricoh Europe. "Kolejną bardzo ważną kwestią jest prostota użytkowania. Urządzenia stają się coraz bardziej skomplikowane, a jednocześnie muszą być intuicyjne i łatwe w obsłudze. W tej serii zastosowaliśmy nową wersję panelu operacyjnego, który działa na podobnej zasadzie co smartfon. Jego menu można personalizować i dostosowywać np. do wymogów konkretnego działu w firmie" - dodał.

Nowe urządzenia oferują w zależności od modelu prędkość druku 20, 25, 30, 35, 45, 55 oraz 60 stron na minutę. |O Ricoh|