PRODUKTY
 
 

Drukarki

Kopiarki i urządzenia wielofunkcyjne
Faksy
Skanery
Powielacze cyfrowe
   
Urządzenia wielofunkcyjne nabiurkowe  
Urządzenia wielofunkcyjne wolnostojące  
Urządzenia wielofunkcyjne produkcyjne  
 
   
Skanery CCD  
Skanery CIS  
 
Pozostałe  
Colortrac SmartLF Gx+56m/ Gx+56c/ Gx+56e/ Gx+T56m/ Gx+T56c/ Gx+T56e
 
 


Skaner wielkoformatowy SmartLF Gx +(standard) / Gx+T (Thick - Gruby) jest pierwszym skanerem CCD, który skanuje w rozdzielczości optycznej do 600dpi. Umożliwia skanowanie dokumentów o szerokości do 142.3cm.

Skaner Colortrac SmartLF Gx+56/Gx+T56 dostępny jest w trzech wersjach:


WERSJA skanera

Szerokość

Rozdzielczość

Szybkość skanowania

skanowania

dokumentu

Optyczna

Maksym.

MONO

KOLOR

SmartLF Gx+/Gx+T 56m

56"

61,8"

600 dpi

9600 dpi

30,5 cm/sek.

BRAK

SmartLF Gx+/Gx+T 56c

56"

61,8"

600 dpi

9600 dpi

30,5 cm/sek.

2,5 cm/sek.

SmartLF Gx+/Gx+T 56e

56"

61,8"

600 dpi

9600 dpi

30,5 cm/sek.

10 cm/sek.

W praktyce, kupując model SmartLF Gx+56m lub Gx+T56m otrzymujemy skaner fabrycznie przygotowany do pracy jako SmartLF Gx+56e lub odpowiednio Gx+T56e, tyle, że parametry wersji "e" są zablokowane. Upgrade skanera do wyższego modelu (wersji) odbywa się w sposób elektroniczny - plik aktywujący zablokowane parametry skanera, wysyłany mailem.

SmartLF Gx+/Gx+T 56 podobnie jak skanery serii SmartLF Cx standardowo wyposażony jest w program do skanowania SmartLF. Jest to bardzo prosta aplikacja, która pozwala natychmiastową obsługę skanera nawet przez osobę, która nigdy wcześniej nie obsługiwała urządzenia. W miarę wzrostu potrzeb można dodatkowo wyposażyć skaner w zaawansowane programy do skanowania: ScanWorks dedykowany przy skanowaniu do pliku, CopySmart dedykowany przy skanowaniu do druku.

Zapoznaj się z podstawowymi cechami serii Gx+/Gx+T 56 oraz pełną jego specyfikacją. Porównaj poszczególne modele skanerów firmy Colortrac - zestawienie.

CECHY / ZALETY

Skaner SmartLF Gx+/Gx+T łączy zalety nowego oświetlenia instant-on LED - mniejsze zużycie energii, dłuższe życie i zmniejszony wpływ na środowisko naturalne - z najwyższym odwzorowaniem kolorów w technologii CCD.
Skaner wielkoformatowy SmartLF Gx+/Gx+T 56 to jedno urządzenie zarówno dla użytjkowników AEC, CAD i GIS gdzie potrzebna jest ostrość i wyrazistość linii w dokumentacji technicznej i mapach w połączeniu z bardzo dokładnym odwzorowaniem kolorów wymaganych przez profesjonalnych grafików.

WYRÓŻNIKI

 • Unikalny system oswietlenia 2D LED - instant-on, długa żywotność, bez jarzeniówki
 • Oznaczenie ENERGY STAR R - zużycie o 30% mniej energii i 94% mniej przy bezczynności
 • Wysoka wydajność - skanowanie dokumentów A0 przy rozdzielczości 200dpi w 30cm/sek dla mono i 10cm/sek dla koloru
 • Wierne 48-bitowe przechwytywanie koloru grafiki ostrej, z wyraźną definicją linii dla maksymalnej wydajności
 • Interfejs Gigabit Ethernet - Znacznie większa długość kabla nawet 90m (bez wzmocnienia)
 • Dołączone oprogramowanie SmartLF


 • OSTROŚĆ I DOKŁĄDNOŚĆ - ODWZOROWANIE KOLORÓW
  Skaner SmartLF Gx +56 wykorzystuje zaawansowany system Aktywnego Prowadzenia Papieru (Active Paper Transport - APT) 2+3 koła prowadzące, który utrzymuje dokładne pozycjonowanie dokumentu przechodzącego przez skaner. W połączeniu z jasnym białym dwuwymiarowym oświetleniem LED (2D LED) oznacza, że nawet skanowane złożone dokumenty będą wolne od cienii.

  WSZYSTKIE KORZYŚCI CCD - BEZ WAD
  Tradycyjne skanery CCD mają lepsze odwzorowanie kolorów, ale są pokrzywdzone przez ich systemy oświetleniowy lampami fluorescencyjnymi. Za pomocą białych diod LED zamiast lamp fluorescencyjnych, SmartLF Gx + /Gx+T 56 posiada korzystne cechy skanerów CCD jednocześnie oszczędzając czas i energię.

  Bez nagrzewania, bez czekania
  Chociaż skaner z oświetleniem fluorostencyjnym może być użyty w ciągu pięciu minut po włączeniu, to musi rozgrzewać się do około godziny, aby natężenie światła, oraz temperatura świetlówek ośiągneły maksymalny stabilny poziom.

  W SmartLF Gx + 56 oświetlenie jest uzyskiwane poprzez białe diody LED, które wytwarzają wysokiej jakości kolor, podobnie jak fluorescencyjne oświetlenie. Jednakże, ponieważ diody działają ze stabilnym widmem światła zaraz po włączeniu (zimno), nie trzeba czekać na ich rozgrzanie, zanim będzie można użyć skanera z najlepszym skutkiem. Wystarczy go włączyć i skanować!

  Znaczna oszczędność energii
  Skaner Colortrac SmartLF Gx+/Gx+T 56 zużywa prawie 30% mniej energii podczas skanowania, oraz 94% w stanie gotowości. Skaner posiada programowalny zegar, który przełącza jednostkę w tryb oszczędzania energii (ENERGY STAR R), gdy nie jest używany przez określony czas.

  Ponadto, zdolności instant-on skanerów Colortrac SmartLF Gx+/Gx+T 56 oznacza, że skaner można pozostawić wyłączony przez większość czasu i tylko go włączać, gdy zajdzie potrzeba jego użycia.

  Duża żywotność
  Zazwyczaj po okresie roku lub dwóch lat, pojawia się potrzeba wymienienia jarzeniówek, podczas gdy diody LED mają o wiele dłuższą żywotność. W odróżnieniu od lamp fluorescencyjnych, które świecą poprzez cały czas, gdy skaner jest włączony, diody świecą dopiero podczas rzeczywistego procesu skanowania. Szacowana żywotnośc diody LED to 50000 godzin pracy co stanowi równowartość sześciu lat ciągłego skanowania przez 24h 7dni w tygodniu!

  Mniej kalibracji
  Skanery wielkoformatowe z oświetleniem fluorostencyjnym wymagają częstszych kalibracji, ponieważ świetlówki wraz z upływem wieku zmianiają swoje właściwości. Diody LED utrzymują stałe oświetlenie pomimo wieku

  Bez rtęci
  W odróżnieniu od lamp fluorescencyjnych diody nie zawierają rtęci, co czyni je bardziej przyjaznym dla środowiska.

  Więcej kamer - więcej rzetelności
  W skanerach Colortrac SmartLF Gx + / Gx + T 56 zastosowano czterech kamer CCD na całej szerokości skanowania w celu zminimalizowania zniekształceń geometrycznych, to więcej niż w jakimkolwiek innym podobnej wielkości skanerze.

  Tradycyjne skanery CCD są podatne na dokładności spowodowane złym wyrównaniem kamer. Zostało to zminimalizowane w skanerach wielkoformatowych SmartLF Gx + / Gx + T 56 poprzez zastosowanie czterech kamer CCD w sztywnej obudowie monocoque.

  WIĘKSZA PRODUKTYWNOŚĆ

  Szybka prędkość skanowania
  Tak jak Colortrac SmartLF Gx + 42, skaner wielkoformatowy SmartLF Gx + 56 jest najszybszym skanerem. Szybkość skanowania monochromatycznego to 12 cali na sekundę (200 dpi). Jeśli potrzebujesz skanowania w pełni kolorów, wybierz model express color, który skanuje w pełni kolorów 4 cale na sekundę (200 dpi).

  Połączenie Gigabit Ethernet.
  Skaner SmartLF Gx + 56 jest wyposarzony w interfejs sieciowy - ma połączenie Gigabit Ethernet, jak również USB2. Gigabit Ethernet przesyła dane między skanerem a komputerem szybciej niż USB2. Pozwala także na umieszczenie skanera dalej od komputera niż USB2.

  ACITIVE PAPER TRANSPORT - APT
  W skanerach SmartLF Gx + / Gx + T 56 został zastosowany zaawansowany Aktywny Transport Papieru (Active Paper Transport - APT) który stosuje minimalną siłę niezbędną dla zachowania delikatnych egzemplarzy, przy jednoczesnym osiągnięciu wymaganej trakcji w celu zapewnienia dokładności i ostrych obrazów wolnych od cieni.

  ŁATWY W UŻYCIU

  Proste oprogramowanie dołączone do skanera
  Dołączane oprogramowanie SmartLF jest zaprojektowane do pracy przez osoby nie będące wyspecjalizowanymi użytkownikami, więc jest bardzo proste w użyciu, zapewniając jednocześnie wszystkie podstawowe funcje skanowania do pliku i kopiowania, których potrzebujesz.

  Prosty interfejs skanera
  Możesz mieć dostęp do wszystkich głównych funkcji z prostego w użyciu panelu sterowania na skanerze, który zawiera przyciski skanowania, kopiowania, Stop, tył i przód.

  Interfejs Plug 'n' Play USB2
  Wystarczy podłączyć skaner do komputera i używać go

  NISKIE KOSZTY UTRZYMANIA
  Skanery SmartLF Gx + / Gx +T 56 wymagają minimalnej obsługi i kalibracji. Oprogramowanie narzędziowe dołączone do skanera, oferuje wszystkie narzędzia niezbędne do utrzymania w jak najlepszej kondycji skanera wielkoformatowego, oraz dostęp do uaktualnień firmware-u i sterowników. Szyby skanera są przymocowane na magnesy, dla łatwego i szybkiego demontażu, oraz łatwy dostęp do elementów prowadzących papier, tak by można było łatwo utrzymać skaner w czystości.

  SPECYFIKACJA TECHNICZNA

   

   

  m

  c

  e

  Maksymalna szerokość skanowania

  56" (142.3 cm) Długość obrazu: nieograniczona przez skaner

  .

  .

  .

  Maksymalna szerokość mediów

  61,8" (157 cm) Grubość: Gx+ 2mm Gx+T 20mm

  .

  .

  .

  Prędkość skanowania cm/sec (in/sec)

  24-bit RGB kolor @ 200dpi
  8-bit skala szarości i monochromatyczne @ 200dpi

  -
  30.48

  2.54
  30.48

  10.16
  30.48

  Dokładność skanowania

  +/-0.1% +/-1 pixel

  .

  .

  .

  Rozdzielczość optyczna

  Kropek na cal (dots per inch - dpi)(wejściowa 1200x1200/wyjściowa 600x600)

  600

  600

  600

  Rozdzielczość maksymalna

  Kropek na cal (dots per inch - dpi)

  9600

  9600

  9600

  Regulacja rozdzielczości

  Zmienna do 100 do 9600dpi, co 1 dpi

  .

  .

  .

  Tryby skanowania

  16.7 million kolorów RGB (24-bit)
  256&16 kolorów RGB adaptywna indeksowana paleta kolorów (8-bit & 4-bit)
  256 odcieni skali szarości (8-bit)
  Czarno - Białe (1-bit)

  -
  -

  .
  .

  .
  .

  .
  .

  .
  .

  .
  .

  Cyfrowe przetwarzanie obrazu

  2D Intelligent Adaptive Thresholding (IAT) (1-bit mode)
  Fixed Threshold Black & White (1-bit mode)
  Dynamic Normalisation Application (DNA) z dodatkowym 16-bitowym odwzorowaniem danych

  .
  .

  .

  .
  .

  .

  .
  .

  .

  System koloru

  Znormalizowany/linearny system Raw RGB lub sRGB

  -

  .

  .

  Przetwarzanie obrazów kolorowych

  Gamma, jasność, regulacja czarnych i białych punktów

  -

  .

  .

  Zaawansowany 2+3 koła napęd - Active Paper Transport (APT)

  Podwójny, precyzyjny docisk rolek
  Podwójna warstwa kółek wykonanych z gumy o wysokiej przyczepności na wszystkich rolkach napędzających
  Pojedyncza rolka przytrzymująca media z optymalizowana do wyrównania L/P
  Skanowanie dokumentów treścią do dołu, ładowanych od przodu z wyjściem dokumentu z tyłu skanera
  Wyrównanie do środka lub krawędzi
  Automatyczne rozpoznanie wielkości dokumentów

  .

  .


  .

  .
  .
  .

  .

  .


  .

  .
  .
  .

  .

  .


  .

  .
  .
  .

  Mechaniczna regulacja grubości (MTM)
  (dotyczy modelu GxT)

  Przystosowanie APT do mediów o grubości do 20mm (0.8in)
  Automatyczne rozpoznanie dla optymalnego nacisku rolek
  Prosta regulacja przy pomocy przycisków na panelu kontrolnym skanera

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  Parametry optyki

  8 x cztero-liniowe przetworniki CCD Charge Coupled Device), każdy po 10800px
  48-bitowe przetwarzanie wewnętrzne w kolorze
  16-bitowe przetwarzanie wewnętrzne w skali szarości
  Panchromatyczny Czarno-Biały


  .
  -
  .
  .


  .
  .
  .
  .


  .
  .
  .
  .

  Źródło Światła

  Podwójne diodowe światło dwuwymiarowe (2D LED)

  .

  .

  .

  Optyka

  8 mikro soczewek ze zintegrowanym filtrem podczerwieni

  .

  .

  .

  Panel sterowania

  Wyświetlacz LCD daje użytkownikowi łatwe wykonywanie operacji za pomocą przycisków (Stop, Forward, Rewind, Scan&Copy)
  Ustawienia języka, oraz zmiana aresu IP
  Przycisk Open / Close (dotyczy GxT)


  .

  .
  .


  .

  .
  .


  .

  .
  .

  SmartLF software

  Oprogramowanie Colortrac SmartLF umożliwia:
  Skanowanie do pliku z przeglądarką w czasie rzeczywistym
  Skanowanie do druku z przeglądarką w czasie rzeczywistym
  Skanowanie do email z przeglądarką w czasie rzeczywistym
  Oprogramowanie do obsługi konserwacyjnej Skanera
  Drivery, formaty zapisu plików: TIFF, JPEG, PDF  .

  .

  .
  .
  .  .

  .

  .
  .
  .  .

  .

  .
  .
  .

  Interface

  USB2, Gigabit Ethernet

  .

  .

  .

  Obsługiwane platformy

  Windows Xp, Windows Vista

  .

  .

  .

  Wymiary i waga

  184 szerokość x 18 wysokość x 37 głębokość cm / 57 kg

  .

  .

  .

  Zasilanie

  100~250 VAC, 50~60 Hz

  .

  .

  .

  Zużycie energii

  Podczas skanowania mniej niż 72Wh
  W trybie czuwania 4,5Wh

  .
  .

  .
  .

  .
  .

  Oprogramowanie - Scan

  ScanWorks - profesjonalne oprogramowanie wspomagające skanowanie do pliku i przetwarzanie skanowanych obrazów

  o

  o

  o

  Oprogramowanie - Copy

  CopySmart - profesjonalne oprogramowanie wspomagające skanowanie do kopii

  o

  o

  o

  Akcesoria do skanera

  Podstawa standard 82 cm wysokość x 55 cm głębokość 14 kg
  Kosz na zeskanowane dokumenty (wymaga podstawy standard)
  Zestaw półek na PC i monitor LCD (wymaga podstawy standard)


  o

  o

  o


  o

  o

  o


  o

  o

  o

  . standard / o opcja / - nie dostępne